Όλα όσα θέλατε να μάθετε για την οδική ασφάλεια, με τον πιο σύγχρονο και αποτελεσματικό τρόπο, τώρα μόνο με ένα… κλικ στον υπολογιστή σας, από την «Αττική Οδό Α.Ε.» και την «Αττικές Διαδρομές Α.Ε.»

To «Μάτια ανοιχτά στον Δρόμο: The e-Learning Edition» αποτελεί τη διαδικτυακή εξέλιξη του δια ζώσης σεμιναρίου «Μάτια ανοιχτά στον Δρόμο!», το οποίο απευθύνεται σε μαθητές Β’-Γ’ Γυμνασίου & Α’-Γ’ Λυκείου, κι έχει ευαισθητοποιήσει, μέχρι σήμερα, πάνω από 10.000 μαθητές, από όλα τα σχολεία της Αττικής. Η επιτυχία που σημείωσε το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά και ο μεγάλος αριθμός αιτημάτων που λάβαμε από σχολεία της υπόλοιπης Ελλάδας, οδήγησαν στην υλοποίηση της e-Learning εκδοχής του. Πρόσφατα μάλιστα, το διαδικτυακό σεμινάριο «Μάτια Ανοιχτά Στον Δρόμο: The e-Learning Edition» έλαβε και την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων.

Μπορείτε να δηλώσετε τη συμμετοχή του σχολείου σας με δύο τρόπους: