Το European School Radio ξεκινά ανανεωμένο και δυναμικό για το 2019-20

Όπως κάθε χρόνο το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο, το δικό σας ραδιόφωνο, περιμένει τις παραγωγές των ραδιοφωνικών ομάδων της Ελλάδας, τη Κύπρου, της Ομογένειας και σχολείων της Ευρώπης. Εγγραφείτε τώρα, κρατήστε την δική σας ώρα στο πρόγραμμα του European School Radio, ετοιμάστε τις  εκπομπές σας και μεταδώστε τες ζωντανά ή ηχογραφημένες  στον διαδικτυακό ραδιοφωνικό “αέρα”. Εμπλουτίστε τη συλλογή podcast του σχολείου σας, που υπάρχει στην πλατφόρμα, και αναζητήστε podcasts άλλων σχολείων για να τα αξιοποιήσετε παιδαγωγικά μέσα στην τάξη.

Δείτε σχετικά: To ESR ξεκινά ανανεωμένο και δυναμικό για το 2019-20

Yπενθυμίζουμε ότι η μηδενική χρέωση μέσω κινητής τηλεφωνίας ισχύει μόνο για τον παρόντα ιστότοπο και για τους ιστότοπους που αναφέρονται στο δελτίο τύπου του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων. Η προβολή περιεχομένου από άλλο ιστότοπο που έχει ενσωματωθεί στον παρόντα ιστότοπο (π.χ. video youtube) ή το άνοιγμα συνδέσμων που οδηγούν σε εξωτερικό περιεχόμενο δεν υπάγονται στη μηδενική χρέωση.