Διημερίδα με θέμα Το μέλλον της Δευτεροβάθμιας Τεχν. Επαγγελματικής Εκπ/σης στην Ελλάδα (Συμβολή στο διάλογο)

Διημερίδα με θέμα Το μέλλον της Δευτεροβάθμιας Τεχν. Επαγγελματικής Εκπ/σης στην  Ελλάδα (Συμβολή στο διάλογο) διοργανώνουν οι Σύμβουλοι της Τεχνικής - Επαγγελματικής Εκπαίδευσης την Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2004 και ώρα 09.30  π.μ στις αίθουσες εκδηλώσεων του 1ου και 2ου ΤΕΕ Αθήνας (Αχιλλέως 37 και Μυλλέρου. Μεταξουργείο)
Σκοπός της διημερίδας είναι να εμπλουτισθεί ο διάλογος που έχει ξεκινήσει το Υπουργείο Παιδείας με τις απόψεις των σχολικών συμβούλων της Τ.Ε.Ε. και άλλων ειδικών επιστημόνων και παράλληλα να αναδειχθεί ο ρόλος των σχολικών συμβούλων. Οι απόψεις που θα κατατεθούν στην ημερίδα θα κοινοποιηθούν και στην ηγεσία του ΥπΕΠΘ
Θα κληθούν με επίσημες προσκλήσεις να χαιρετήσουν την εκδήλωση η ηγεσία του Υπ. Παιδείας. η ηγεσία του Π.Ι.. του Κέντρου Εκπ. Έρευνας. οι Περιφερειακοί  Διευθυντές Εκπ/σης. η ΟΛΜΕ. οι κλαδικές Ενώσεις Εκπαιδευτικών. ο ΣΕΒ. η ΓΣΕΕ. κλαδικές επαγγελματικές ενώσεις. κλπ.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στο επισυναπτόμενο αρχείο