Ενημέρωση και εκδηλώσεις για το πρόγραμμα Comenius

Μαθητές και εκπαιδευτικό προσωπικό από 30 χώρες που μετέχουν στο Σωκράτης θα συγκεντρωθούν στις Βρυξέλλες για να ανταλλάξουν ευρωπαϊκές εμπειρίες Comenius και να τις μοιραστούν με ένα ευρύτερο ευρωπαϊκό κοινό. Στα πλαίσια του εορτάσμού της εβδομάδας Comenius διοργανώνεται εκδηλώσεις και στην Ελλάδα..

Στα πλαίσια του προγράμματος Comenius. το τμήμα Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Αχαΐας θα διοργανώσει έκθεση διάδοσης Comenius την Κυριακή 16 Νοέμβρη στο 34ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας (Ανθούπολη. Πανεπιστημίου & Αλεξανδρουπόλεως. τηλ. 2610-420954). Η εκδήλωση αυτή θα έχει χαρακτήρα εορτασμού. έκθεσης προϊόντων Comenius και διάδοσης του προγράμματος.

Την Κυριακή 16 Νοεμβρίου και ώρα 6.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί 2/ωρο σεμινάριο ενημέρωσης για τη δράση Comenius. από τον υποστηρικτή του προγράμματος στο Ν. Αχαΐας. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο κτίριο Β του 34ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών

Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες στο δελτίο τύπου