Εκδήλωση στην Καλαμάτα στις 12 Δεκεμβρίου 1999

Δελτίο Τύπου

Η Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης διοργανώνει εκδήλωση · συζήτηση με θέμα «Δίκτυα Υπολογιστών στην Εκπαίδευση · Ασκοί του Αιόλου».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο του Πνευματικού κέντρου Καλαμάτας την Κυριακή 12-12-1999 και ώρα 18:30.

Την εκδήλωση μπορούν να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί. γονείς. μαθητές και να ενημερωθούν για την ανάπτυξη. χρήση και χρησιμότητα των δικτύων υπολογιστών στην εκπαιδευτική διαδικασία. Το πρόγραμμα της εκδήλωσης έχει ως εξής:
18:30 Προσέλευση 19:00
Έναρξη 19:00 Χαιρετισμός Σούμπλης Μιχαήλ Προϊστάμενος Δ/νσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Μεσσηνίας
19:15«Τα Δίκτυα της Εκπαίδευσης - Ασκοί του Αιόλου» Δρ. Μπούρας Χρήστος Επίκουρος Καθηγητής Πανεπιστημίου Πατρών τμήμα Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Επιστημονικός Υπεύθυνος του έργου «Ασκοί του Αιόλου»
20:00 «Η μάθηση και το Διαδίκτυο»  Δρ. Μαρία Κορδάκη Σχολ. Σύμβουλος Μαθηματικών Μεσσηνίας Λακωνίας Διδάσκουσα (407) τμήμα Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πανεπ. Πατρών 20:30 Συζήτηση - Ερωτήσεις Ο Προϊστάμενος Καα Γεώργιος Γιαννόπουλος