Ο 17ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Πληροφορικής ξεκινά την Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2004

Με την έκδοση της σχετικής εγκυκλίου από το ΥΠ.Ε.Π.Θ. από τη Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2004 ξεκινά και επίσημα ο 17ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Πληροφορικής. Ο Διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Γυμνασίων. Ενιαίων Λυκείων & ΤΕΕ. και οργανώνεται από την Ελληνική Εταιρεία Επιστημόνων Ηλεκτρονικών Υπολογιστών & Πληροφορικής (Ε.Π.Υ.) Ο διαγωνισμός εξελίσσεται σε τρεις φάσεις. Η πρώτη φάση λήγει την Κυριακή 09 Ιανουαρίου 2005.

Η συμμετοχή στην πρώτη και δεύτερη φάση γίνεται μέσω Διαδικτύου. Περισσότερες πληροφορίες. εγγραφή στο διαγωνισμό και υποβολή λύσεων μπορούν να κάνουν οι μαθητές μέσω του ιστοτόπου www.pdp.gr.