Megaconference Jr. 2006 – Μέγα-Διάσκεψη Jr.2006

Η Μέγα-Διάσκεψη JR βρίσκεται στο τρίτο έτος λειτουργία της. Είναι ένα πρόγραμμα σχεδιασμένο για να δίνει σε μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου από όλο τον κόσμο την ευκαιρία να επικοινωνούν και να συνεργάζονται σε πραγματικό χρόνο. χρησιμοποιώντας σύγχρονες μεθόδους Βίντεο-Συνδιάσκεψης πολλών σημείων.

H εκδήλωση θα ξεκινήσει την Πέμπτη 18/5/2006 ώρα 1.00 μμ και θα λήξει την Παρασκευή 19/5/2006 ώρα 01.00 πμ. Η δωδεκάωρη διάρκεια θα δώσει τη δυνατότητα στα σχολεία από διαφορετικές ζώνες ώρας να συμμετέχουν κατά τη διάρκεια των κανονικών σχολικών ωρών