Καλοκαιρινές ξεναγήσεις στην πινακοθήκη του Γυμνασίου-Λ.Τ. Αστυπάλαιας

Οι μαθήτριες του Γυμνασίου-Λ.Τ. Αστυπάλαιας ανοίγουν τις πόρτες του και σας περιμένουν. Η ώρα της ξενάγησης στην πινακοθήκη του σχολικού μας κτιρίου έφτασε. Τα παιδιά μας ανυπομονούν να σας ξεναγήσουν και να σας ταξιδέψουν σε άλλες εποχές. Στην εποχή του Βαν Γκογκ, του Μονέ, του Πικάσο, του Καντίνσκι, του Κλιμτ, του Λύτρα, του Εγγονόπουλου, του Μόραλη.

Εθελοντική η συμμετοχή των μαθητριών και γι’ αυτό το λόγο σπουδαία. Αποδεικνύουν έμπρακτα τη διάθεση τους για προσφορά και την αγάπη τους για το μικρό σκολειό τους. Ένα σχολείο που αγκαλιάζουν με θέρμη στηρίζοντας τις δημιουργικές ενασχολήσεις.

Ξεκινάμε με ελληνόγλωσση ξενάγηση για αυτό το καλοκαίρι και του χρόνου ευελπιστούμε να υποδεχτούμε και τους αγγλόφωνους επισκέπτες της Αστυπάλαιας.

Ημέρες και ώρες ξενάγησης:
Τρίτη 19.30-21.30 μ.μ.
Πέμπτη 11.00 π.μ.-13.00 μ.μ.

Χώρα Αστυπάλαιας
85900 Αστυπάλαια