Βραβείο του 1ου Ειδικού Δ.Σ. Καλλιθέας και του 7ου Δ,Σ. Ηρακλείου Αττικής, στην Κατηγορία «Δράση Συνεργασίας»

Το 1ο Ειδικό Δ.Σ. Καλλιθέας σε συνεργασία με το 7ο Δ.Σ Ηρακλείου Αττικής, με υλικό που προέκυψε από το Πρόγραμμα Συνεκπαίδευσης που διοργάνωσαν με θέμα «Τα Αρχαία Ελληνικά Παιχνίδια ως δημιουργική ενασχόληση για παιδιά Δημοτικού κατά τις ώρες των διαλειμμάτων», συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό "Bravo Schools 2021", αποσπώντας το 1ο Βραβείο στην Κατηγορία "Δράση Συνεργασίας".

"Το σχολείο μας, το 1ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Καλλιθέας,  διακρίθηκε στο #BravoSchools 2021 με τη συμμετοχή στη «Δράση Συνεργασίας» στον Παγκόσμιο Στόχο «4». Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς και μαθητές για την προσπάθειά τους! Δεσμευόμαστε όλοι μαζί να είμαστε Πρεσβευτές των 17 Στόχων για τη Δημιουργία ενός Καλύτερου Κόσμου!"