Έκδοση του 3ου τεύχους του περιοδικού ‘ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΙΒΩΤΟΣ’. της Δ/νσης Β/βάθμιας εκπ/σης ν. Λάρισας

Έκδοση του 3ου τεύχους του περιοδικού 'ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΙΒΩΤΟΣ'. της Δ/νσης Β/βάθμιας εκπ/σης ν. Λάρισας

Με άρθρα και επιστημονικά μελετήματα για τη Τέχνη. τον Πολιτισμό. το Περιβάλλον και τα νέα βιβλία του Γυμνασίου. κυκλοφόρησε το νέο (3ο) τεύχος του περιοδικού «Εκπαιδευτική Κιβωτός». το οποίο εκδίδεται από το Μουσικό Σχολείο Λάρισας. με υπεύθυνο έκδοσης τον διευθυντή Β/βάθμιας εκπαίδευσης Ιωαν. Καραμήτρο. μέλη της Συντακτικής Επιτροπής τον διευθυντή του Μουσικού Σχολείου Σωτ. Αναγνωστόπουλο και τον καθηγητή του Γυμνασίου - Λυκείου Αρμενίου Χάρη Ανδρεόπουλο και ευγενή χορηγό την εφημερίδα «Ελευθερία».

Η «Εκπαιδευτική Κιβωτός» - το εξαμηνιαίο επιστημονικό περιοδικό της Δ/νσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ν. Λάρισας - με το 3ο τεύχος της. εισέρχεται αισίως στο δεύτερο έτος της κυκλοφορίας της. συνεχίζοντας την έκδοσή της με ενθουσιασμό. φιλοδοξώντας να γίνει το αγαπημένο περιοδικό των καθηγητών.