«Μαμά σ’ αγαπώ» ….. μέσα από στίχους!

Με έναν δημιουργικό και πρωτότυπο τρόπο θέλησαν οι μαθήτριες και οι μαθητές του Α1 τμήματος του Αριστοτελείου Κολλεγίου να εκφράσουν την αγάπη και τις ευχαριστίες προς τη «μητέρα» με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Μητέρας, μέρα εορτασμού της μητρότητας.

Μέσα από στίχους Ελλήνων ποιητών, σύγχρονων στιχουργών και ελληνικών τραγουδιών δημιούργησαν ένα μικρό video όπου αποτυπώνουν την αγάπη τους για τη Μαμά και αποδεικνύουν ότι η Μαμά «είναι το καύσιμο που επιτρέπει σε έναν απλό άνθρωπο να πετύχει το ακατόρθωτο».

Τους μαθητές οργάνωσαν και συντόνισαν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου κα Πανοπούλου Έλενα (καθ. Αγγλικών), η κα Παπαχρήστου Μαίρη (φιλόλογος) και ο κος Παπαζέτης Κων/νος (φιλόλογος, υπεύθυνος Α’ Λυκείου).