Μετάλλια σε Διεθνείς αγώνες Κολύμβησης για τον μαθητή του Αριστοτελείου Κολλεγίου Ουζούνογλου Δημήτρη

Ο Ουζούνογλου Δημήτρης, μαθητής του Αριστοτελείου Κολλεγίου Θεσσαλονίκης κατέκτησε

• την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στα 800 μέτρα ελεύθερο και
  • την 2η θέση (ασημένιο μετάλλιο) στα 1500 μέτρα ελεύθερο στο ελεύθερο

στους διεθνείς αγώνες κολύμβησης “Φάρος – Έλενα Σαΐρη 2023” που πραγματοποιήθηκαν στην Αλεξανδρούπολη το τριήμερο 21-23.04.2023.

Περισσότεροι από 350 αθλητές 27 διαφορετικών συλλόγων από όλη την Ελλάδα παρευρέθηκαν στο αθλητικό γεγονός.  Ο Δημήτρης Ουζούνογλου επιβραβεύτηκε και δικαιώθηκε για την προσπάθειά του, λαμβάνοντας μία θέση στο βάθρο στις κατηγορίες όπου αγωνίστηκε.

Η εκπαιδευτική κοινότητα του Αριστοτελείου Κολλεγίου Θεσσαλονίκης δέχτηκε με ενθουσιασμό την επιτυχία του Δημήτρη Ουζούνογλου και του εύχεται καλή συνέχεια και πολλές άλλες λαμπρές επιτυχίες.