Νηπιαγωγείο Ριζαριού : Aπονομή του EXPERT STEM SCHOOL LABEL

Το STEM School Label Expert είναι πλέον γεγονός για το Νηπιαγωγείο μας !
Το πήραμε κι αυτό! Δηλώνουμε χαρά και υπερηφάνεια για το νέο μας επίτευγμα! Πολύ δουλειά αλλα το αποτέλεσμα αποζημιώνει!
STEM School Label Expert for Kindergarten of Rizario of Greece!
Very proud for this honor and the recognation of our hard work!
Thank so much the STEM SCHOOL LABEL team!Thank you European Schoolnet!
Το STEM School Label είναι μια πρωτοβουλία στο πλαίσιο του Scientix. Ο στόχος του STEM School Label είναι να καθοδηγήσει τα σχολεία στην αύξηση του ενδιαφέροντος και των δεξιοτήτων των νέων Ευρωπαίων σε θέματα STEM και να παρέχει  σε σχολεία τα απαραίτητα εργαλεία για τη συμμετοχή των μαθητών, των δασκάλων και άλλων παραγόντων σε σχετικές δραστηριότητες αναπτύσσοντας μια κατάλληλη στρατηγική STEM.
Τα σχολεία μπορούν να αποκτήσουν μία από τις τρεις ετικέτες:
Ικανοί, προχωρημένοι  ή έμπειροι, αλλά πρέπει να είναι σίγουροι ότι τα στοιχεία  που θα ανεβάσουν στην αίτηση είναι αρκετά ισχυρές αποδείξεις !
Κατακτώντας το ΕΧPERT STEM SCHOOL LABEL ,αποδείξαμε ότι είμαστε έμπειροι και ικανοί να διδάξουμε SΤΕΜ και ρομποτική σε παιδιά και συναδέλφους σε παγκόσμιο επίπεδο! Kαι εννοείται ότι είμαστε πολύ υπερήφανοι γι αυτό όλοι η σχολική μας κοινότητα! Παιδιά,εκπαιδευτικοί αλλά και γονείς και τοπική κοινωνία!
Επιμέλεια άρθρου: Άννα Μαγκιώση